Życie gastronomiczne Rimbach

W  Rimbach, oprócz wszechobecnych w Niemczech „Doner Kebabów”, znajduje się kilka lokali gastronomicznych „z charakterem”.

Niewątpliwie najbardziej urokliwym jest „Zum Lowen Am Markt”, prowadzony przez naszą rodaczkę i specjalizujący się w kuchni śląskiej.  Stylowe wnętrze urządzone jest z gustem, a karta kusi egzotycznymi ( dla miejscowych) potrawami, takimi jak barszcz z krokietem lub bigos. Warto tam zajrzeć aby zjeść porcję wyśmienitych pierogów  (te z grzybami genialne!) i wypić kufel miejscowego piwa. Mocno jęczmienny, ciemnobursztynowy Pfungstedter smakuje doskonale. Zwłaszcza, że jak głosi napis nad barem, w niebie piwa nie dają, więc trzeba pić je na ziemi…IMG_6083

Stosując się do tej zasady odwiedzam jeszcze dwa „piwne” przybytki. Jeden to „Berghof” restauracja w hoteliku o tej samej nazwie.IMG_6011 Piwo, klasyczny Pilsner, wspaniały zwłaszcza po długim spacerze pod górę, widok z okien  na północne pasmo gór piękny, natomiast samo wnętrze nie poraża urodą. Jak na mój gust za dużo tu niewspółgrających ze sobą elementów.IMG_6014

Najmniej podobała mi się włoska restauracja, która zionie chłodem i zadęciem, nie mającym wiele wspólnego z włoską estetyką… Lokal ma jednak pewne zalety, po pierwsze jest bardzo czysty, po drugie obsługa szybka, po trzecie… jest czynny, co w sobotnie  wczesne popołudnie, nie jest w Rimbach częste.

Nie udało mi się odwiedzić znajdującej się przy głównej ulicy restauracji  „Zur Krone” mieszczącej się w stylowym, szachulcowym budynku i kuszącej pięknym szyldem.IMG_6064 Obojętnie o której bym obok nie przechodziła, zawsze mieli „przerwę obiadową”… Więc są dwie możliwości: albo gotują tak dobrze, że trudno oderwać się od stołu, albo tak źle, że trzeba długo przeżuwać posiłek. Nie dane mi jednak było tego sprawdzić.

Pocieszyłam się wypitym na tarasie szampanem…IMG_6035

 

3 uwagi do wpisu “Życie gastronomiczne Rimbach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s