Na fruwająco…

Wiosna stała się kalendarzowym faktem, choć za oknem nie zawsze ją jeszcze widać.  W powietrzu jednak coś drgnęło.  Na niebie ruch już wielki, ptaki odlatują i przylatują.  Ciągną całe klucze i pojedyncze sztuki.  Wyjeżdżając za miasto widziałam już żurawie i niezliczone ilości dzikich gęsi… Pewnie lada dzień zawitają bociany. Ten ptasi ruch zainspirował mnie na skrzydlato. Chłodne jeszcze wieczory wykorzystywałam więc na relaks przy rękodzielnictwie.  Motywy zaczerpnięte oczywiście z awiofauny. I tak oto powstały aplikacje w postaci wirgińskiego kardynała i swojskich gili, które naszyłam na czapkę.  Ptasie sylwetki wyszyłam z drobnych koralików toho na cienkim filcu a dopiero potem naszyłam na czapkę. Ten sposób sprawdza się lepiej niż wyszywanie bezpośrednio na dzianinie. Poza tym gdy aplikacje się znudzą można je łatwo odpruć.

Z tego samego surowca powstał kolejny produkt, tym razem przestrzenny. Na torebce Pani Prezes przysiądzie barwny ptak. Myślałam o sikorce, ale Szefcia nalegała bym koniecznie dodała kolor różowy. Powstała więc hybryda sikory z papużką.

Dwie sylwetki sikory wycięte z filcu zszyłam i wypełniłam skrawkami materiału, żeby nadać ptaszkowi pewnej objętości.

  Mam nadzieję, że barwny breloczek będzie jej pasował do wielu wiosennych stylizacji. Naszywanie tysięcy maleńkich koralików to w zasadzie zajęcie bardzo uspokajające, no chyba, że poplączą się cieniutkie żyłkowe nici lub złamie się szczelinowa igiełka. Wtedy w powietrzu fruwają zgoła nie anielskie słówka. Ale na ogół tego typu prace mocno mnie wyciszają.

Zmęczona już nieco ptasimi motywami, ale nadal pozostając w wiosennych klimatach, na bluzę naszyłam owady. Zwabione ciepłym, żółtym kolorem przysiadły pszczoła, żuczek, biedronka…Aby nie popaść w przesadę i z rozpędu nie ozdabiać w ten sposób całej posiadanej garderoby, na razie schowałam głęboko wszystkie przybory. Pewnie przypomnę sobie o nich na jesieni…

5 uwag do wpisu “Na fruwająco…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s