Świąteczne życzenia

Przed nami kolejne święta, które wbrew tradycji, w większości spędzimy w bardzo „nieświątecznej” atmosferze. Wielu z nas na zawsze pożegnało  kogoś bliskiego, wielu  walczy z chorobą. Wszystkim towarzyszy lęk  o zdrowie najbliższych, pracę, środki do życia… Mające nikłe szanse na spełnienie, zwyczajowe życzenia „Wesołych Świąt”,  wydają  się w tej sytuacji nie na miejscu.  Dlatego też ograniczę się do życzeń, aby  ta Wielkanoc upłynęła wszystkim zdrowo i spokojnie. Życzę też siły, wytrwałości i wiary, że jeszcze będzie „normalnie”.  I jeszcze, żeby  budząca się do życia przyroda i wiosenne słońce natchnęły Was optymizmem i nadzieją. Nie mamy większego wpływu na sytuację, możemy jedynie zmienić nasze do niej nastawienie.

5 uwag do wpisu “Świąteczne życzenia

 1. Wzajemnie życzę spokoju i zdrowia, żeby Pani dalej tak pięknie utrwalała i przybliżała miejsca i osoby z nimi związane. Niestety wiele zabytków gonie na naszych oczach.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Piękne te życzenia. Niestety w moich okolicach śmierć powoli też zaczyna zbierać duże żniwo. Może kiedyś to się skończy i będzie można znowu nawiązywać nowe relacje międzyludzkie, bo wiele związków też teraz się rozpada – covid jak zauważyłem ma tendencję do nasilania u ludzi skłonności czy to depresyjnych czy uzależnień.
  Czekam na Twój poświąteczny wpis śniegowy (szok, że teraz sypało!) i poświątecznie pozdrawiam Małgosiu 🙂
  Cudownego dnia!

  Polubienie

  • Dziękuję Piotrek 🙂 Myślę, że skutki pandemii będziemy odczuwać jeszcze bardzo długo i „normalność” po niej będzie inna, niż ta, do której się przyzwyczailiśmy. Ale ludzka psychika jest dość elastyczna i prawdopodobnie nauczymy się z tym żyć 😉 Wszystkiego dobrego Piotrek 🙂

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s